Velká plemena psů

Velká psí plemena jsou psi měřící od 50 cm a vážící od 25 kilogramů. Ukočírovat takto velkého psa vyžaduje určitou dávku chovatelských zkušeností. Pokud si chcete pořídit velkého psa, podívejte se na náš seznam největších psích plemen, kde najdete podrobné informace o dané rase. Dozvíte se přednosti a nedostatky dané rasy, zjistíte, jak psa krmit a jak se o něj máte starat.

Hovawart

Miniatura Hovawart

Hovawart je velké, tzv. molossoidní psí plemeno pocházející z Německa, měřící 58 – 70 cm a vážící 25 – 40 kg.


Zlatý retrívr

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je velmi populární středně velké psí plemeno pocházející z Velké Británie, měřící okolo 60 centimetrů a vážící okolo 30 kilogramů.


Akita Inu

Pes Akita Inu

Akita Inu je velké psí plemeno pocházející z Japonska, měřící 58 – 70 centimetrů a vážící 23 – 41 kilogramů.


Flanderský bouvier

Miniatura Bouvier des Flandres

Flanderský bouvier je psí plemeno pocházející z Belgie a Francie – téměř 70 cm vysoký a 40 kilogramů vážící pes, s voděodolným kožichem, výraznou hlavou s vystupující bradkou a knírem budí respekt. Přesto se jedná o klidného, inteligentního psa, který vyniká zejména svými hlídacími instinkty.


Labradorský retrívr

Labradorský retriever je velké psí plemeno pocházející z Kanady, Newfoundland, Velké Británie, měřící 55 – 62 centimetrů a vážící 25 – 36 kilogramů.


Tosa inu

Tosa inu - japonský mastif

Tosa inu (někdy též Japonský mastif) je velké psí plemeno pocházející z Japonska, měřící 62 – 82 centimetrů a vážící 36 – 61 kilogramů.


Send this to a friend