Jak se stát zodpovědným pejskařem

Péče o psa stojí hodně času, peněz a odhodlání, pokud se však o svém čtyřnohého miláčka staráte s láskou, vrátí vám to i s úroky a stane se platným členem vaší rodiny.

Očkování psů – základní, povinná a doporučená vakcinace

Očkování psů

Očkování domácích mazlíčků je pro některé lidi běžná rutina, pro některé španělská vesnice. Jaká jsou základní a povinná očkování? Jak často očkovat? Se vším vám poradíme v našem článku Očkování (neboli vakcinace) je proces, při kterém se do těla pacienta úmyslně vpraví částečky nebezpečného viru, aby si na něj imunitní systém mohl vytvořit protilátky.  Neznamená …


Tablety proti klíšťatům pro psy

Tablety proti klíšťatům

Venku se udělá hezčí počasí a vy tak budete chtít vytáhnout svého pejska do přírody na pořádnou procházku. To sebou nese určité riziko, a to jsou klíšťata. Klíšťata jsou v letním období velmi aktivní a psí kožich je pro ně skvělým cílem. Pokud máte dlouhosrstého psa a ten se proběhne vysokou trávou, budou se vám klíšťata …


Přezubování u psů

Přezubování psů

Mezi pejskaři a veterináři často uslyšíte pojem přezubování štěňat. Nazývá se tak období, kdy psovi vypadávají mléčné zuby a vyrůstají trvalé.


Jak odnaučit psa skákat?

Jak odnaučit psa skákat

Skákání psů je sice přirozené, ale ne vždy se to hodí. Když si představíte, že máte doma velkou rasu, nebude skákání každé návštěvě příjemné. Pokud pes běhá také po zahradě, mohl by navíc někoho skákáním zašpinit. Naštěstí existují možnosti, jak je to odnaučit. Chce to velkou trpělivost a začít s pravidelným cvičením co nejdříve.


Epilepsie u psa

Epilepsie u psa

Epilepsie u psa, toto známé a velmi nepříjemné onemocnění může být i život ohrožující. Včasná diagnóza a léky však vašemu psovi značně prodlouží a zpříjemní život.


Vodítka pro psy – jak vybrat to nejlepší?

Pevné vodítko pro psa

Ať už se chystáte s pejskem na procházku nebo ho berete na cvičák, kvalitní vodítko se hodí vždy. Vodítka se vyrábí v nejrůznějších provedeních, jak z hlediska materiálu, tak typu. Pro krátké procházky můžete využít jiné vodítko, než pro dlouhé výlety do přírody. Jak vybrat vodítko a jaký máte výběr?


Jak odnaučit psa štěkat?

Jak odnaučit psa štěkat

Výchova psů je velmi důležitá a je řada situací, na které můžete psa naučit. Od klasických povelů a povelů poslušnosti není špatné, když se vám podaří naučit ovládat psí štěkání. Co dělat, když vám pes nekontrolovaně štěká na kočky nebo na lidi? Poradíme vám, co je potřeba udělat, abyste naučili pejska poslušnosti i v tomto ohledu.


Send this to a friend