Jak se stát zodpovědným pejskařem

Péče o psa stojí hodně času, peněz a odhodlání, pokud se však o svém čtyřnohého miláčka staráte s láskou, vrátí vám to i s úroky a stane se platným členem vaší rodiny.

Přezubování u psů

Přezubování psů

Mezi pejskaři a veterináři často uslyšíte pojem přezubování štěňat. Nazývá se tak období, kdy psovi vypadávají mléčné zuby a vyrůstají trvalé.


Jak odnaučit psa skákat?

Jak odnaučit psa skákat

Skákání psů je sice přirozené, ale ne vždy se to hodí. Když si představíte, že máte doma velkou rasu, nebude skákání každé návštěvě příjemné. Pokud pes běhá také po zahradě, mohl by navíc někoho skákáním zašpinit. Naštěstí existují možnosti, jak je to odnaučit. Chce to velkou trpělivost a začít s pravidelným cvičením co nejdříve.


Epilepsie u psa

Epilepsie u psa

Epilepsie u psa, toto známé a velmi nepříjemné onemocnění může být i život ohrožující. Včasná diagnóza a léky však vašemu psovi značně prodlouží a zpříjemní život.


Vodítka pro psy – jak vybrat to nejlepší?

Pevné vodítko pro psa

Ať už se chystáte s pejskem na procházku nebo ho berete na cvičák, kvalitní vodítko se hodí vždy. Vodítka se vyrábí v nejrůznějších provedeních, jak z hlediska materiálu, tak typu. Pro krátké procházky můžete využít jiné vodítko, než pro dlouhé výlety do přírody. Jak vybrat vodítko a jaký máte výběr?


Jak odnaučit psa štěkat?

Jak odnaučit psa štěkat

Výchova psů je velmi důležitá a je řada situací, na které můžete psa naučit. Od klasických povelů a povelů poslušnosti není špatné, když se vám podaří naučit ovládat psí štěkání. Co dělat, když vám pes nekontrolovaně štěká na kočky nebo na lidi? Poradíme vám, co je potřeba udělat, abyste naučili pejska poslušnosti i v tomto ohledu.


Kastrace feny

Kastrace feny

Kastrace je jedním z nejčastěji prováděných zákroků u veterináře a není tomu divu. Můžete díky ní výrazně prodloužit život vašeho psího společníka. Kastrace je trvalé nebo dočasné přerušení činnosti pohlavních žláz. Provádí se buď operací a odebráním reprodukčních orgánů, nebo hormonálně. Mnohem častější je první varianta, která trvale ukončí opakování pohlavních cyklů. Běžně feny hárají …


Kočárek pro psa: jaký vybrat a jaké jsou jeho výhody?

Kočárek pro psa

Už jste někdy slyšeli o psích kočárcích? Asi si říkáte, že jsme se zbláznili, ale pokračujte ve čtení dále a uvidíte, že byste kočárek využili i vy – usnadní vám totiž přepravu psa, můžete v něm vzít pejska na nákup, cestovat s ním městskou hromadnou dopravou nebo s ním vyrazit na dlouhý výlet. Jaké typy …


Deka pro psa – jakou vybrat a k čemu slouží?

Deka pro psa do auta

Máte doma čtyřnohého psího kamaráda? Pokud ano, určitě pro něho máte spoustu vybavení a příslušenství. Určitě byste neměli zapomenout na deku. Deka je pro psa výbornou pomocí při mnoha činnostech, a to nejen doma, ale i na cestách. Možná budete až překvapeni, kolik výhod a jaké využití psí deka má. Proč se vyplatí pořídit pejskovi …


Jak vycvičit psa – základní výcvik

Výcvik psa

Zvažujete pořízení nového pejska, případně jste jej již pořídili, a nevíte, jak by měl vypadat správný výcvik a kdy s ním začít? Jak moc ovlivňuje vaše chování a nálada samotný trénink a existuje vůbec plemeno, které se vycvičit nedá? Možná se také ptáte, jestli existují faktory, které ovlivňují výcvik štěněte a zda je to náročné. …