Nemoci psů

Jaké jsou nejčastější psí nemoci, jak je snadno diagnostikovat, léčit a jak jim případně předejít. Jak se starat o psí zdraví.

Tablety proti klíšťatům pro psy

Tablety proti klíšťatům

Venku se udělá hezčí počasí a vy tak budete chtít vytáhnout svého pejska do přírody na pořádnou procházku. To sebou nese určité riziko, a to jsou klíšťata. Klíšťata jsou v letním období velmi aktivní a psí kožich je pro ně skvělým cílem. Pokud máte dlouhosrstého psa a ten se proběhne vysokou trávou, budou se vám klíšťata …


Epilepsie u psa

Epilepsie u psa

Epilepsie u psa, toto známé a velmi nepříjemné onemocnění může být i život ohrožující. Včasná diagnóza a léky však vašemu psovi značně prodlouží a zpříjemní život.


Kastrace feny

Kastrace feny

Kastrace je jedním z nejčastěji prováděných zákroků u veterináře a není tomu divu. Můžete díky ní výrazně prodloužit život vašeho psího společníka. Kastrace je trvalé nebo dočasné přerušení činnosti pohlavních žláz. Provádí se buď operací a odebráním reprodukčních orgánů, nebo hormonálně. Mnohem častější je první varianta, která trvale ukončí opakování pohlavních cyklů. Běžně feny hárají …


Svrab psů a koček

Svrab u psa a kočky

Svrab je často skloňován v souvislosti s lidmi, mohou jej však chytit i vaši domácí mazlíčci – psi a kočky. Jak jej poznat a co v takové situaci dělat?


Tasemnice u psa – jak poznat příznaky a jak se jí zbavit?

Pes sáňkuje - má červy

O obávané tasemnici jste všichni určitě slyšeli v souvislosti s pozřením syrového masa, například tataráku. Ne všichni však ví, že tento obávaný vnitřní parazit může postihnout i vašeho psa. Tasemnice psí (Dipylidium caninum) je hojně rozšířený druh tasemnice, který napadá psovité i kočkovité šelmy. Způsobuje onemocnění, které označujeme jako Dipylidózu psů.


Hárání feny

Hárací cyklus feny

Hárání je lidový název pro říji feny, neboli jediné období, kdy je schopna zabřeznout. Objevuje se v období puberty, jinak řečeno ve chvíli, kdy zvíře dosáhne pohlavní dospělosti. Fena v této době produkuje zralá a oplození schopná vajíčka.


Barf – co to je a jak na barfování?

BARF pro psy

BARF či česky barfování se v poslední době stává stále populárnějším tématem v oblasti krmení psů, ale i koček. BARF je metoda krmení přirozeným způsobem neboli syrovou stravou, na kterou je organismus zvířete původně „nastaven“. Vychází z běžného jídelníčku divokých předků, kteří svou oběť snědí celou a samozřejmě syrovou. Krmení touto metodou proto zahrnuje syrové maso, kosti a …


Průjem u psa, jak si s ním poradit?

Průjem u psa a jak na něj

Pejsek se přehnaně vrtí, je netrpělivý, zkrátka vidíte, že není ve své kůži? Na vině může být blížící se průjem. Víte, jak si s tímto problémem poradit? Všechny potřebné informace vám přinášíme právě v tomto článku.


Send this to a friend