Nemoci psů

Jaké jsou nejčastější psí nemoci, jak je snadno diagnostikovat, léčit a jak jim případně předejít. Jak se starat o psí zdraví.

Epilepsie u psa

Epilepsie u psa

Epilepsie u psa, toto známé a velmi nepříjemné onemocnění může být i život ohrožující. Včasná diagnóza a léky však vašemu psovi značně prodlouží a zpříjemní život.


Kastrace feny

Kastrace feny

Kastrace je jedním z nejčastěji prováděných zákroků u veterináře a není tomu divu. Můžete díky ní výrazně prodloužit život vašeho psího společníka. Kastrace je trvalé nebo dočasné přerušení činnosti pohlavních žláz. Provádí se buď operací a odebráním reprodukčních orgánů, nebo hormonálně. Mnohem častější je první varianta, která trvale ukončí opakování pohlavních cyklů. Běžně feny hárají …


Svrab psů a koček

Svrab u psa a kočky

Svrab je často skloňován v souvislosti s lidmi, mohou jej však chytit i vaši domácí mazlíčci – psi a kočky. Jak jej poznat a co v takové situaci dělat?


Tasemnice u psa – jak poznat příznaky a jak se jí zbavit?

Pes sáňkuje - má červy

O obávané tasemnici jste všichni určitě slyšeli v souvislosti s pozřením syrového masa, například tataráku. Ne všichni však ví, že tento obávaný vnitřní parazit může postihnout i vašeho psa. Tasemnice psí (Dipylidium caninum) je hojně rozšířený druh tasemnice, který napadá psovité i kočkovité šelmy. Způsobuje onemocnění, které označujeme jako Dipylidózu psů.


Hárání feny

Hárací cyklus feny

Hárání je lidový název pro říji feny, neboli jediné období, kdy je schopna zabřeznout. Objevuje se v období puberty, jinak řečeno ve chvíli, kdy zvíře dosáhne pohlavní dospělosti. Fena v této době produkuje zralá a oplození schopná vajíčka.


Barf – co to je a jak na barfování?

BARF pro psy

BARF či česky barfování se v poslední době stává stále populárnějším tématem v oblasti krmení psů, ale i koček. BARF je metoda krmení přirozeným způsobem neboli syrovou stravou, na kterou je organismus zvířete původně „nastaven“. Vychází z běžného jídelníčku divokých předků, kteří svou oběť snědí celou a samozřejmě syrovou. Krmení touto metodou proto zahrnuje syrové maso, kosti a …


Průjem u psa, jak si s ním poradit?

Průjem u psa a jak na něj

Pejsek se přehnaně vrtí, je netrpělivý, zkrátka vidíte, že není ve své kůži? Na vině může být blížící se průjem. Víte, jak si s tímto problémem poradit? Všechny potřebné informace vám přinášíme právě v tomto článku.


Jak vyvolat zvracení u psa

Jak vyvolat zvracení u psa

Nechali jste vašeho čtyřnohého mazlíčka bez dozoru a on sežral něco, co by mu mohlo způsobit vážné zdravotní komplikace? Je jedno, zda pes pozřel úklidový prostředek plný chemikálií nebo vysypané léky. Je potřeba co nejrychleji jednat, abyste zabránili dalšímu vstřebávání látek do organismu. Jak vyvolat zvracení u psa a je to vždy nutné? Vše vám …


Bravectvo pro psy

Bravecto pro psy

Trápí vašeho pejska blechy a klíšťaťa? Obojky proti klíšťatům, pipety, ani spreje nepomáhají? Pak vyzkoušejte Bravectvo pro psy, žvýkací tablety s Fluralanerem.


Kloubní výživa pro psy

Kloubní výživa pro psy

Bolesti kloubů trápí v určitém věku většinu lidské populace. Na trhu je několik přípravků, které mohou těmto problémům předcházet či je dokonce řešit. Ptáte se, jestli se s obdobnými potížemi potýkají i vaši čtyřnozí kamarádi? Bohužel je tomu tak, i psi trpí kloubními problémy. Těm se dá podobně jako v našem případě (do určité míry) předcházet. Pojďme …


Send this to a friend