Hračky pro psy

Hračky pro psy neslouží jen k zabavení nebo k unavení vašeho mazlíčka. Dnes už mají i plno dalších využití. Některé mohou mít blahodárný vliv na zdravotní stav pejska, jiné mohou být zase ideální pomůckou pro rozvoj mentální kapacity.

V tomto článku vám pomůžeme vybrat tu nejvhodnější psí hračku pro vašeho čtyřnohého společníka.

Hračky pro psy
Na trhu seženete široký sortiment hraček pro malé i velké psy


Hračky pro štěňata

Všichni majitelé psů vědí, jak jsou štěňata hravá. V podstatě už od prvních dnů v novém prostředí zkoumají okolí. Snaží se najít věci, které by mohly uspokojit jejich zvědavost.

A dost často to jsou předměty, na kterých otisky malých psích zoubků opravdu nevidíme rádi. Nohy od stolu, židle, ponožky, gauč, boty… to všechno dokáže zvídavé štěně zabavit na opravdu dlouhou dobu.

Pokud nechcete, aby štěně ničilo vaše osobní věci či nábytek, správným krokem je pořídit mu ohrádku, ale také dostatek hraček, které objekty vaší domácnosti více než zdatně suplují. Jak už jsme poznamenali v úvodu, možností je hned několik.

Dentální hračky pro psy dopomohou ke zdravému chrupu

Takřka ideálním typem hraček pro malá štěňata jsou ty, které jsou speciálně určeny pro jejich zoubky. Štěně totiž rádo testuje a poznává sílu svých zubů.

Dentální hračky jsou mu k tomu pak vítaným pomocníkem. Jsou totiž většinou vyrobeny z gumy, takže nehrozí, že by je pejsek rozkousal.

Vedle toho, že tyto hračky snesou sílu psího chrupu, mají i velkou přidanou hodnotu. Díky svému provedení fungují totiž i jako psí kartáček na zuby.

Štěně se při žvýkání hračky otírá o speciální výstupky, které odstraňují zubní plak, masírují dásně a zabraňují vzniku zubního kamene. Většina z dentálních hraček má navíc příjemné aroma (např. mátové), které dopomáhá ke svěžímu dechu pejska.

Pro štěňata se nejčastěji objevují dentální kousací hračky ve formě balónku, který můžeme použít i pro aportování. Balónky jsou vhodné, ale i pro větší psy.

U nich totiž výstupky na míčku mohou dosáhnout až na zadní stoličky a ústní hygiena je tak takřka dokonalá. Pro velké psy lze na čištění zubů místo balónku zakoupit i přetahovací dentální hračku.

Kousadlo pro psy
Kousadlo pro psy – s ním si váš pejsek vystačí sám

Aportování nebo přetahování?

Každý pejsek je jiný a hry, které baví jednoho, nemusí bavit toho druhého. Proto je třeba v průběhu vývoje vyzkoušet největší počet her a hraček, abychom poznali, jak si náš pes hraje nejradši.

Přinese vám pejsek vzorně vše, co mu hodíte? Anebo svůj úlovek nechce za žádnou cenu pustit a místo dalšího běhu za letícím objektem si raději vybere nesmlouvavé přetahování?

Na aportování jsou ideálními hračkami zvláště balónky, které jsou prodávány v různém provedení. Vedle klasických balónků se dají pořídit míčky, ke kterým je přidělaný provaz, díky němuž můžeme aport hodit opravdu daleko. Pokud je ovšem provaz dostatečně silný a odolný, může také plnit funkci přetahovadla. Ty jsou prodáván nejčastěji ve formě pevného uzlu.

Velmi oblíbenými se v poslední době staly hračky pro psy Kong – jedná se hračku vyrobenou z přírodního kaučuku. Unikátností této hračky je to, že po jejím hození neustále mění směr a stává se tak pro chytajícího pejska více zajímavou.

Levné hračky pro psy – můžete si je vyrobit i svépomocí

I přesto, že neutratíte ani korunu, můžete svému pejskovi dopřát stejnou porci zábavy, jakou zažije i s těmi nejdražšími hračkami. Stačí k tomu v podstatě jen to, co najdete u sebe doma.

U štěňat jistě zabodujete s klasickou starou ponožkou. Na ní stačí udělat jen jednoduchý uzel a zábava na několik hodin je zajištěna. Ponožka může mít pro malé štěně i uklidňující roli.

V případě, že ho necháváte na určitou dobu sami doma, můžete mu vaší upravenou ponožku dát k dispozici. Pejsek z ní ucítí váš pach a bude se cítit ve větším bezpečí. Pocit bezpečí mu může navodit i plyšová hračka z vašeho dětství, ke které se může štěně přitulit.

Interaktivní hračky pro psy rozvíjí intelekt

V poslední době jsou zvláště oblíbené hračky, které od pejska vyžadují určitou úroveň šikovnosti. Psa k hraní s ní motivuje pamlsek, který je ukryt v nitru hračky. K němu se dostane, jen když vykoná úsilí, jež se odvíjí od obtížnosti psího hlavolamu.

Nejméně náročnými hračkami jsou pískací balónky nebo jednoduché kostky s otvory na pamlsky. K nim se pejsek dostane po pár minutách. Některé interaktivní hračky mají vedle pozitivního vlivu na psí intelekt i zdravotní roli.

Interaktivní miska na granule například nedovolí pejskovi rychle hltat granule, což by mohlo potenciálně vést k torzi žaludku, nebo k jiným žaludečním problémům. Miska je stylizována do podoby bludiště, která nutí pejska granule dolovat z úzkých uliček po malých částech.

Ty nejsložitější chytré hračky se mohou skládat z různých šuplíky, provázků, kalíšků či šoupátek a k jejich zdolání je tak nutné již větší úsilí. Pro takto sofistikované hráčky je třeba, aby byl vedle pejska i jeho majitel, aby zajistil, že do ní nebude kousat nebo jí odnášet pryč.

Stejně tak není dobré nechávat psovi interaktivní hračku celou dobu k dispozici, ale místo toho raději na hru určit předem daný časový interval.

Je pravděpodobné, že časem si pejsek se svojí chytrou hračkou už hlavu lámat nebude. Přijde na to, jak pamlsek vydoluje nejsnadněji a hračka ho přestane bavit.

Proto je dobré čas od času hračku vyměnit za jinou, která bude o něco složitější. Přechod na složitější hračky by měl být ale vždy pozvolný a postupný. Není třeba svého psa přeceňovat a zatěžovat ho více, než je třeba.

Sexuální psí hračky – novinka na trhu

Novinkou, kterou můžeme v obchodech objevit, je erotická hračka pro psy Hot Doll. Ta je vyrobena tak, aby v podstatě suplovala roli plyšáka nebo polštáře, které tradičně bývají předmětem erotické touhy čtyřnohých mazlíčků.

Fyzická podoba pomůcky připomíná fenu a také možná proto se prodává pod názvem psí milenka. Je vyrobena ze silikonu a skládá se z několika částí, které jsou lehce omyvatelné horkou vodou a mýdlem.

Její pořízení je nicméně poměrně drahou záležitostí, a tak se většina pejsků pravděpodobně bude muset spokojit pouze se svým plyšovým kamarádem.

Ohodnoťte prosím

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend