Kočárek pro psa: jaký vybrat a jaké jsou jeho výhody?

Už jste někdy slyšeli o psích kočárcích? Asi si říkáte, že jsme se zbláznili, ale pokračujte ve čtení dále a uvidíte, že byste kočárek využili i vy – usnadní vám totiž přepravu psa, můžete v něm vzít pejska na nákup, cestovat s ním městskou hromadnou dopravou nebo s ním vyrazit na dlouhý výlet.

Jaké typy kočárků si můžete koupit a jaké další výhody mají? To vše se dozvíte v našem článku.

Kočárek pro psa
Kočárek pro psa


Výhody psích kočárků

Kočárky pro psy jsou skvělými pomocníky při přepravě vašeho domácího mazlíčka. Tyto speciální kočárky nejsou jen módním výstřelkem, ale jsou pro některé psy nezbytností. Mohou je využívat psi, kteří mají nějakou vrozenou pohybovou poruchu, jsou po operaci nebo mají svůj věk a dlouhé procházky je rychle unaví.

Využívají je také majitelé psů pro štěňata nebo pro plemena, která nejsou na dlouhé procházky zvyklá. Můžete tak těžit z toho, že nemusíte mazlíčka nechávat doma a může s vámi vyrazit i na dlouhé výlety.

Výhodou je, že máte psa v bezpečí. Nemusíte se bát, že vám vběhne pod kola automobilu nebo na někoho vyskočí.

V kočárku má pes svůj klid. Můžete mu do něho dát i misku se žrádlem. Pokud koupíte uzavřenou variantu, můžete dokonce s pejskem i do obchodu nebo hromadné dopravy.

U větších psích plemen je poměrně náročné neustále nosit přepravku nebo přepravní tašku. Brzy vás začne bolet ruka a vy si procházku neužijete. Stejně tak při cestách k veterináři. Od nošení přepravky pouze na jedné straně těla může dojít rychle k bolestem zad.

Dělení kočárků

Základní dělení kočárků pro psy rozeznává tři kategorie:

  • golfové
  • sportovní
  • kočárky za kolo

Golfový kočárek pro psa

Golfový kočárek je určen pouze na procházky ve městech nebo v nenáročném terénu. Skvěle ho využijete, pokud chcete odvést pejska k veterináři nebo jdete na nákup.

Tyto modely mívají tvrdší kolečka, se kterými se dobře manévruje, neumí však dobře reagovat na terénní nerovnosti.

Díky dobré ovladatelnosti a lehkosti s nimi snadno nastoupíte i do autobusu. Jsou navíc stabilní a uživatelé si pochvalují velký prostor pro uložení nákupů.

Psí kočárek za kolo
Psí kočárek za kolo

Sportovní kočárek pro psa

S těmito kočárky můžete jezdit jak po městě, ale také vyrazit do terénu. Mají totiž uzpůsobená kolečka, která zvládnout terénní nerovnosti. Přední kolečka jsou dvojitá, díky čemuž se zvyšuje ovladatelnost.

Tento typ je vhodný také pro delší výlety s vaším mazlíčkem, ale samozřejmě také pro sport, běh a kolečkové brusle.

Psí kočárky za kolo

Jedná se o speciální druh kočárku, který se využívá pro přepravu malých dětí za kolem. Chcete vyrazit na cyklovýlet, ale pejsek by vašemu tempu nestačil?

Stačí ho usadit pohodlně do kočárku za kolo. Kočárek snadno připojíte ke kolu a během chvilky můžete vyrazit. Nemusíte se o psa bát, kočárky jsou bezpečné.

Nejznámější výrobci a značky

V případě, že byste chtěli koupit kočárek pro psa, doporučujeme se poohlédnout především po některých osvědčených značkách.

Značky jako Vidaxl, Innopet, Togfit, Stroller nebo Hauck jsou špičkou v oboru. Jejich výrobky patří mezi nejprodávanější, zároveň majitelé psů s nimi mají pozitivní zkušenosti.

Jak ušetřit při koupi?

Pořízení nového modelu může být pro někoho příliš drahé, ale naštěstí existují možnosti, jak pořídit kočárek levně.

Doporučujeme poohlédnout se po osvědčených bazarech na internetu. Především se jedná o Bazoš, Aukro nebo Marketplace na Facebooku. Na všech těchto místech můžete psí kočárky koupit od jiných majitelů psů za zlomek ceny.

Ohodnoťte prosím

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend