Deka pro psa – jakou vybrat a k čemu slouží?

Máte doma čtyřnohého psího kamaráda? Pokud ano, určitě pro něho máte spoustu vybavení a příslušenství. Určitě byste neměli zapomenout na deku.

Deka je pro psa výbornou pomocí při mnoha činnostech, a to nejen doma, ale i na cestách. Možná budete až překvapeni, kolik výhod a jaké využití psí deka má. Proč se vyplatí pořídit pejskovi deku?

Rozhodně je to z několika důvodů, ať už zdravotních, ochranných nebo designových. Postupně se na nejdůležitější způsoby využití podívejme.

Deka pro psa do auta
Pokud nechcete mít auto plné chlupů, deka je povinnost


Teplý pelíšek = spokojenější pes

Pelíšek je sice sám o sobě pro psa dostačující, ale i přesto mu můžete dekou ještě zvýšit komfort. Vyplatí se to v místech, kde je chladno, například u vstupních dveří.

Vyhřívané deky nejen do boudy

Máte pejska venku v boudě? Pak mu do boudy pořiďte speciální vyhřívanou deku pro psy. Je sice pravda, že budete potřebovat poblíž boudy nějakou zásuvku, abyste mohli vyhřívání pustit, ale pro pejska tím vytvoříte skvělé podmínky.

Rozhodně nebude trpět zimou a z toho plynoucími nemocemi. Vedle boudy se vyhřívané deky používají na studených podlahách, kde má pejskem pelíšek. To může být klíčové pro menší rasy psů, které jsou na teplotu náchylní.

Teplá psí deka
Teplou deku doporučujeme používat zejména na dlažbě a podobně studené podlaze

Ochraňte svůj gauč

Není to jen o místě, kde má pes pelíšek, ale také o místu, kde byste ho chtěli nechat lehnout, ale bojíte se, že by se vám poškodilo vybavení bytu.

Typicky se může jednat o sedačku nebo gauč. Především plemena psů, která často línají a pouští chlupy všude možně budou pro vaši sedačkou nemilým společníkem.

Deka na gauč tomu dokáže zabránit. Chlupy ale nejsou jediný důvod, proč byste si měli deku pro psa pořídit. Pejsek, který přijde z venku, může být špinavý nebo sebou domů dotáhnout nějaké nečistoty, které by se vám vsákly do sedačky nebo koberce.

Těžko byste potom sedačku čistili. Ochranná deka vám dovede gauč ochránit a prodlouží jeho životnost.

Stejně jako u gauče můžete položit deku pejskovi do postele . V případě, že je zvyklý spát s vámi, opět zajistíte ochranu před poškozením postele. Navíc tím pejskovi dáte jasně najevo, kde má ve vaší posteli své místo.

Deka pro cestování se psem

Psí deka je prakticky nezbytná při cestování autem se psem. Ať už má pes místo v kufru nebo přímo v interiéru auta na zadní sedačce, nezapomeňte mu vzít deku.

Deka do auta chrání psy před prochladnutím, a to především v chladných měsících. Deka se může hodit například, pokud jedete s pejskem k veterináři. Dekou můžete pejskovi vystlat nejen kufr auta, ale i přepravku. Vedle termoizolačních vlastností bude deka plnit opět i ochrannou funkci.

Výhody psích dek

Deka sice nemůže nikdy zcela nahradit pelíšek, ale její kvality oceníte zejména při cestování. Obrovskou výhodou dek je jejich skladnost, protože ji můžete kdykoliv složit a schovat do skříně nebo do batohu, můžete ji snadno vyprat v pračce a tím jí udržovat čistou.

Vidíte na svém mazlíčkovi, že je mu zima? Do deky ho snadno zabalíte a zahřejete ho.

Deka pro psy nemusí být zdaleka jen šedá nebo jednobarevná. Pokud potřebujete sladit deku s interiérem vašeho obývacího pokoje, není to problém. Uvidíte, že budete moci vybírat ze širokého sortimentu barev, vzorů a motivů.

Oblíbeným materiálem je fleece

V případě, že byste nevěděli, po jaké dece máte sáhnout, a v nabídce byste si všimli fleecové deky, rozhodně ji kupte. Tento materiál má vlastnosti, které přesně potřebujete.

Snadno můžete takové deky vyprat, nejsou těžké, tudíž jsou pro pejska velmi měkké a příjemné na dotek. Fleecový materiál vašeho pejska také rychle zahřeje.

Ohodnoťte prosím

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend