Kloubní výživa pro psy

Bolesti kloubů trápí v určitém věku většinu lidské populace. Na trhu je několik přípravků, které mohou těmto problémům předcházet či je dokonce řešit.

Ptáte se, jestli se s obdobnými potížemi potýkají i vaši čtyřnozí kamarádi?

Bohužel je tomu tak, i psi trpí kloubními problémy. Těm se dá podobně jako v našem případě (do určité míry) předcházet.

Pojďme se spolu tedy podívat na otázky spojené právě s podáváním kloubní výživy pejskům.

Kloubní výživa pro psy
Činí pohyb vašemu pejskovi problémy? Není to způsobeno problémy s klouby?

Proč nasadit kloubní výživu?

Existují dva základní důvody, proč psům začít dávkovat kloubní výživu. Můžeme tak učinit buď z preventivních důvodů, kdy chceme předcházet budoucím problémům.

Anebo naopak v případě, kdy na svém mazlíčkovi pozorujeme nějaké změny, které připisujeme právě stavu jeho kloubů. Mluvíme například o určité nechuti k pohybu či občasném kulhání.

Velmi důležité pro starší psy a velká plemena

Chondroprotektiva jsou důležitá především pro staré psy, jejichž klouby už z důvodu věku a opotřebení nejsou v dobrém stavu.  Stejně tak je potřeba využívat kloubní doplňky i pro psy s nadváhou. Jejich klouby zažívají právě kvůli vysoké váze těla velkou námahu.

Nicméně kloubní výživu je vhodné podávat i pejskům, kteří jsou mladí a zdraví. Platí to zejména v případě, že jsou nadmíru fyzicky aktivní. Tím se má na mysli, pokud to jsou například závodní, asistenční nebo služební psi.

Pes může mít ale problémy s klouby i vrozené. Proto není od věci mít k dispozici jeho rodokmen a vysledovat tak, zdali je právě díky predispozicím ke kloubním potížím více náchylný.

Navíc existují plemena, která mají vrozené zvýšené riziko tzv. displazie kyčelního kloubu, které je rozšířené u velkých plemen, zejména pak u Labradorských retrívrů.

Kloubní preparáty pro štěňata?

Kloubní výživa není nutnou součástí jídelníčku pro štěňata všech plemen, nicméně je vhodná pro psy, kteří v průběhu dospělosti dorostou do větší velikosti. Je to z důvodu, že právě štěňata velkých plemen zažívají v kratším čase rychlý nárůst tělesné hmotnosti, což se samozřejmě projeví na stavu jejich kloubů.

Zde tedy platí, více než kde jinde, pravidlo, že prevence je daleko lepší, než následná léčba již prodělaných onemocnění.

Nejlepší kloubní výživa pro psy

Trh s kloubními preparáty je dnes již opravdu široký a majitelé psů mají hned několik možností k výběru. Nicméně odpovědět na otázku, jaká je ta nejlepší kloubní výživa pro psy, je obtížná.

Alavis 5 pro psy

Každý pes totiž na přípravek může reagovat jinak a to, co pomáhá jednomu pejskovi, může přinášet potíže druhému. Je to tedy obdobné jako s granulemi.

Doporučuje přečíst recenze kloubní výživy od ostatních pejskařů, stejně ale budete muset sami ozkoušet, jak bude konkrétní produkt na vašeho mazlíčka působit.

Mezi nejprodávanější produkty patří Geloren Dog pro psy, Alavis 5 pro psy a Alavis Triple Blend. Na trhu najdete také výrobky od dalších výrobců: Giom Era, Natureca Chondromix Natural Dog, Gump Klouby+, ArtoCool.

Kloubní výživa nemá nadpřirozené účinky

I přesto, že mohou chondroprotektiva pomoci k prevenci či k řešení některých problémů, bylo by bláhové si myslet, že je jejich síla nezměrná. Jejich přidání do stravy posilní klouby vašeho psa, to ovšem neznamená, že si vybuduje větší odolnost. I tak je tedy důležité, psa nepřetěžovat a pozorně naslouchat stavu jeho těla. Dvojnásobně to pak platí u dospívajících štěňat.

A co vy, jaké máte zkušenosti s různými doplňky pro psí klouby? Podělte se s námi v komentáři nebo připojte krátkou recenzi produktu, který se vám osvědčil.

Ohodnoťte prosím

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend