Oblečky pro psy – čím se při výběru řídit?

Před nepříznivým počasím se nemusíme chránit jen my lidé, ale také naši psí mazlíčci. Mráz, déšť nebo i přílišné horko dokáže velmi znepříjemnit venkovní pobyt pejska. Řešením je pořízení oblečku pro psa, který vašemu společníkovi zajistí tolik potřebnou ochranu.

V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat ideální obleček pro vašeho psa, ale také vás seznámíme s tím, jaká plemena takovou ochranu potřebují nejvíce.

Zateplený obleček pro psy
V zimních měsících využijete zateplený obleček pro psy


Psí oblečky – ochrana před mrazem i deštěm

Vysoké procento psů je zvyklé trávit podstatnou část svého života v teple a v suchu našeho domova. Proto není překvapením, že v zimních měsících pro ně nejsou venkovní procházky vždy příjemnou chvílí. Pokud se chcete vyvarovat nachlazení vašeho pejska, je koupě psího oblečku správnou volbou.

Důležité je, aby obleček chránil psa nejen před chladem, ale také před deštěm. Proto by měl mít každý multifunkční obleček vedle vnitřního zateplení také nepromokavou svrchní vrstvu. Pes tak bude zároveň v teple a v suchu.

Možností je mít jeden obleček proti chladu a druhý nepromokavý proti dešti. V tom případě stačí koupit psí svetřík, který bude pejska hezky hřát. Do deštivého počasí pak stačí navléknout klasickou voděodolnou pláštěnku.

Pláštěnka pro psa
Pokud prší, můžete pejskovi obléknout pláštěnku

Psí oblečení neslouží jen k udržení vhodné tělesné teploty, ale zajišťuje také čistotu pejska. Blátivé počasí dokáže z bílého chlupáče udělat během chvilky hnědou kouli. Psí obleček nicméně dokáže zakrýt podstatnou část psích partií a vy se tak nemusíte bát, že byste ho museli po každém venčení sáhodlouze omývat.

Chladící vesty aneb psi potřebují ochranu i před horkem

Ač to nemusí být na první pohled zřejmé, ještě větší ochranu než v zimě potřebují psi v tropických letních měsících. Měli bychom také kontrolovat, zdali má pejsek dostatečný přísun tekutin nebo jestli s ním netrávíme až příliš času na přímém slunci.

Pokud chcete svému mazlíčkovi dopřát i příjemné ochlazení, je dobrou volbou zvážit koupi chladící vesty. Ta se před samotným použitím namáčí do chladné vody a vyždímaná se pak navlékne psovi. Vesta pak chladí hrudník a záda.

Oblečky pro psy – jaká plemena je vyžadují?

To, zda zrovna váš pes potřebuje pro pobyt venku ochranu, závisí zejména na typu jeho srsti a zdravotním stavu. Obecně je obleček potřebný pro nemocné anebo staré psy, kteří postupem věku ztrácejí schopnosti termoregulace.

Čas od času se dá najít informace, že vhodnost oblékání se určuje podle velikosti psa. Malá plemena oblečky vyžadují, ty velké je naopak nepotřebují.

Velikost psa nemá ovšem s potřebou ochrany před počasím moc společného. Je sice pravda, že malá čivava prochladne rychleji než zlatý retrívr, ale klíčovou informací je spíše typ srsti psa, ne jeho velikost.

Ochranu nepotřebují psi, jejichž srst obsahuje podsadu. Podsada je spodní srst, která nepropustí na psí kůži chlad ani vodu. Pes, který má v srsti podsadu a dodatečné oblečení nepotřebuje, je například malamut, bernardýn, německý ovčák nebo husky.

Všechno to jsou v podstatě plemena, která jsou vyšlechtěná pro práci venku a nepříznivé počasí zvládají velmi dobře.

Obleček pro psy

Obleček je naopak vhodný pro všechny psy, jež podsadu v srsti nemají. Nejsou tak schopni se sami chránit před zimou a jsou tak k nachlazení více náchylní.

Jsou to všechna hladkosrstá plemena, plemena bez srsti anebo psi, jejichž srst nelíná. Takže ať už máte doma jezevčíka, mopse, naháče či jorkšíra, je třeba ho před vlivy nepříznivého počasí chránit.

Obleček pro psa jako módní doplněk

Není výjimečnou situací, kdy na ulici potkáme psa, jehož obleček plní spíše roli módní, než ochrannou. Majitelé oblékají své psy do různých roztomilých krojů nebo do modelů, které pak ladí s jejich vlastním outfitem. Fantazii se meze nekladou, a tak můžeme na ulici potkávat bišonka oblečeného do dresu fotbalového týmu nebo čivavu ve vánočním svetru.

Nicméně je třeba myslet na to, že na prvním místě by mělo být pohodlí psa. Až když se ujistíte, že obleček pejskovi nevadí, neomezuje ho v pohybu a nezpůsobuje zdravotní potíže, můžete se zaměřit na estetiku a eleganci.

Jak zjistit správnou velikost oblečku?

Dříve než přistoupíme ke koupi, je třeba zjistit, jakou velikost budete potřebovat. K tomu musíte svého psa změřit a zjištěné míry porovnat s tabulkou velikostí, která by měla být přítomná v každém e-shopu.

Pro zjištění správné velikosti se musí zjistit tři míry – obvod krku, hrudníku a délka zad.

V případě, že pořizujete kombinézku, budete ještě potřebovat změřit délku končetin.

Je nutné věnovat výběru vhodné velikosti dostatek času, nepadnoucí obleček by byl pro pejska totiž spíše přítěží než pomocí. Výběr velikosti podle plemena také není dostačující. Každý pejsek může být různě velký a opravdu záleží na mírách vašeho konkrétního pejska.

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Send this to a friend