Jak najít pronájem se psem

Nájemní bydlení, kde je vítán i pes, je velmi nedostatkové. Majitelé bytů přímo v inzerátech uvádějí, že pes ani jiné domácí zvíře není povoleno. Přesto však hledání není beznadějné.

Důkazem je velké množství majitelů mnohdy i několika velkých psů, kteří nakonec bydlení nalezli. Nabízíme vám pět rad, které zvýší šanci najít slušný pronájem i se psem.

Psa nezapírejte

V současné době majitel chov psa v bytě zakázat nemůže. Pokud ovšem zvíře zatajíte, majitel vám může ukončit nájemní smlouvu bez udání důvodu s výpovědní lhůtou. Jestli se nechcete pořád stěhovat, je tedy lepší psa přiznat. Přiznejte psa jako samozřejmost.

Pes v nájemním bytě
Pes v nájemním bytě – je to vůbec možné?

Nevyprávějte majiteli, jak je hodný, vychovaný, jak nic neničí, poslouchá. Toto pravděpodobně slýchá majitel bytu pořád. Zkrátka se při prohlídce zmiňte, že máte psa a další podrobnosti jen na vyžádání.

Chovejte se sebevědomě a rozhodně. Když majitel uvidí, jak vás ani nenapadlo, že by pes mohl být problém, pravděpodobně se uklidní a bude vstřícnější.

Zvolte vhodný byt

I ten nejvychovanější pes na světě může něco zničit. Vybírejte si proto takový byt, kde pes napáchá co nejméně škody. Zejména nové parkety a psí drápy nejsou příliš slučitelné. Dejte přednost raději bytu nevybavenému. Snížíte tak strach majitele z poškození nábytku. U bytu v horším stavu bude majitel spíše nakloněn vyjednávání ohledně bydlení zvířat.

Nabídněte vyšší kauci

Kauce slouží jako jistota, že v případě poškození bytu bude z čeho hradit opravy. Pokud dobrovolně nabídnete majiteli kauci vyšší, dáte najevo, že se nemíníte vyvléknout z povinnosti případné škody uhradit. Je vhodné si s majitelem rovnou vyjasnit, jaké škody můžou nastat, např. poškrábaná či umazaná stěna je u velkých psů poměrně častým jevem.

Zároveň se předem domluvte, jak a kdy tyto škody případně napravíte. Někteří majitelé si chtějí kontrolovat byt každý týden. Pokud ovšem máte psa, který spí ve vaší nepřítomnosti opřen drápy o stěnu, nemá smysl opravovat výmalbu po každé kontrole. Bohatě stačí, pokud vymalujete byt při ukončení pronájmu.

Pes v nájmu
I ten nejhodnější pes může něco zničit

Kontakt na předchozího pronajímatele

Pokud již jste se psem v nějakém pronájmu bydleli a bývalý pronajímatel měl s vámi dobrou zkušenost, domluvte se s ním na referencích. Případný nový pronajímatel si tak může udělat obrázek o tom, jak probíhalo vaše předchozí bydlení. Aby měl jistotu, že se jedná o skutečného pronajímatele a ne vašeho kamaráda, předložte mu k nahlédnutí nájemní smlouvu.

Pokud pes v předchozím bytě něco zničil a vy můžete prokázat, že jste vše řešili ke spokojenosti majitele bytu, určitě tak učiňte. Zvýšíte tím svou důvěryhodnost.

Najděte si spolubydlící

Nejžádanější a nejdražší jsou malé byty, u kterých si pronajímatelé můžou zájemce pečlivě vybírat. Naopak velké byty v panelových domech se pronajímají poměrně obtížně a za nižší ceny.

Pokud seženete zájemce na spolubydlení a projevíte zájem o větší byt, je velká šance, že majitel bude ochoten přijmout v bytě i vašeho psa.

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Send this to a friend