Jak najít pronájem se psem

Nájemní bydlení, kde je vítán i pes, je velmi nedostatkové. Majitelé bytů přímo v inzerátech uvádějí, že pes ani jiné domácí zvíře není povoleno. Přesto však hledání není beznadějné.

Důkazem je velké množství majitelů mnohdy i několika velkých psů, kteří nakonec bydlení nalezli. Nabízíme vám pět rad, které zvýší šanci najít slušný pronájem i se psem.

Pes v nájemním bytě
Pes v nájemním bytě – je to vůbec možné?


Psa nezapírejte

V současné době majitel chov psa v bytě zakázat nemůže. Pokud ovšem zvíře zatajíte, majitel vám může ukončit nájemní smlouvu bez udání důvodu s výpovědní lhůtou. Jestli se nechcete pořád stěhovat, je tedy lepší psa přiznat. Přiznejte psa jako samozřejmost.

Nevyprávějte majiteli, jak je hodný, vychovaný, jak nic neničí, poslouchá. Toto pravděpodobně slýchá majitel bytu pořád. Zkrátka se při prohlídce zmiňte, že máte psa a další podrobnosti jen na vyžádání.

Chovejte se sebevědomě a rozhodně. Když majitel uvidí, jak vás ani nenapadlo, že by pes mohl být problém, pravděpodobně se uklidní a bude vstřícnější.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o nejlepších psích plemenech do bytu.

Zvolte vhodný byt

I ten nejvychovanější pes na světě může něco zničit. Vybírejte si proto takový byt, kde pes napáchá co nejméně škody. Zejména nové parkety a psí drápy nejsou příliš slučitelné.

Dejte přednost raději bytu nevybavenému. Snížíte tak strach majitele z poškození nábytku. U bytu v horším stavu bude majitel spíše nakloněn vyjednávání ohledně bydlení zvířat.

Nabídněte vyšší kauci

Kauce slouží jako jistota, že v případě poškození bytu bude z čeho hradit opravy. Pokud dobrovolně nabídnete majiteli kauci vyšší, dáte najevo, že se nemíníte vyvléknout z povinnosti případné škody uhradit.

Je vhodné si s majitelem rovnou vyjasnit, jaké škody můžou nastat, např. poškrábaná či umazaná stěna je u velkých psů poměrně častým jevem.

Zároveň se předem domluvte, jak a kdy tyto škody případně napravíte. Někteří majitelé si chtějí kontrolovat byt každý týden.

Pokud ovšem máte psa, který spí ve vaší nepřítomnosti opřen drápy o stěnu, nemá smysl opravovat výmalbu po každé kontrole. Bohatě stačí, pokud vymalujete byt při ukončení pronájmu.

Pes v nájmu
I ten nejhodnější pes může něco zničit

Kontakt na předchozího pronajímatele

Pokud již jste se psem v nějakém pronájmu bydleli a bývalý pronajímatel měl s vámi dobrou zkušenost, domluvte se s ním na referencích.

Případný nový pronajímatel si tak může udělat obrázek o tom, jak probíhalo vaše předchozí bydlení. Aby měl jistotu, že se jedná o skutečného pronajímatele a ne vašeho kamaráda, předložte mu k nahlédnutí nájemní smlouvu.

Pokud pes v předchozím bytě něco zničil a vy můžete prokázat, že jste vše řešili ke spokojenosti majitele bytu, určitě tak učiňte. Zvýšíte tím svou důvěryhodnost.

Najděte si spolubydlící

Nejžádanější a nejdražší jsou malé byty, u kterých si pronajímatelé můžou zájemce pečlivě vybírat. Naopak velké byty v panelových domech se pronajímají poměrně obtížně a za nižší ceny.

Pokud seženete zájemce na spolubydlení a projevíte zájem o větší byt, je velká šance, že majitel bude ochoten přijmout v bytě i vašeho psa.

Ohodnoťte prosím

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend